Loading

Alpy Julijskie

Lipiec 2017

Alpy Julijskie

Nie da się ukryć, że uwielbiam góry, a może nawet bardziej od nich samych krajobraz górski. Od dziecka są one dla mnie symbolem sielskiego życia i wolności. Co więcej, moim zdaniem w górach żyją szczerzy, prostolinijni i serdeczni ludzie, z którym uwielbiam rozmawiać. Na ich twarzach widać nie tylko upływający czas, ale także wiatr i słońce. Ich dłonie są natomiast odzwierciedleniem każdego dnia pracy w upale, mrozie i deszczu. Każda z takich osób ma coś ciekawego do powiedzenia, zna otaczającą go przyrodę na wskroś i potrafi z niej korzystać w 100%. Z tego też względu zawsze gdy jadę do nowego kraju dożo bardziej zależy mi na tym, aby spędzić jakiś czas w jego górach niż na tym, żeby poleżeć na plaży lub zwiedzać jakieś nowe miasta.

 

www.dominikakustosz.com

 

Słowenia jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych miejsc, które dotychczas odwiedziłam. Głównie dlatego, że 90% powierzchni kraju leży ponad 300 m n.p.m. oraz ze względu na to, że jest to jedno z najbardziej zalesionych państw na świecie! Planując swoją podróż chciałam jak najwięcej czasu poświęcić na delektowanie się sielskością tego kraju, czego efektem jest cała seria zdjęć o niczym, albo raczej o pięknie przyrody, które nie potrzebuje słów by je opisywać. Alpy Julijskie to jedno z miejsc, w którym człowiek kładzie się na łące żeby godzinami patrzeć na otaczający go krajobraz i nie móc wyjść z podziwu. Nie liczy się upływający czas, tylko ta chwila tu i teraz… i tak co krok, o każdej porze dnia, po każdym kolejnym zakręcie, bez względu na to czy akurat świeci słońce czy pada deszcz.

 

www.dominikakustosz.com

 

 

www.dominikakustosz.com

 

www.dominikakustosz.com

 

Mam nadzieję, że tymi zdjęciami zachęciłam Was do wyruszenia ze mną w podróż po Słowenii, która mnie uwiodła, zauroczyła i rozkochała w sobie. Będzie dużo zdjęć i oczywiście opowieści o przyrodzie, ale będzie też wizyta w Stolicy, która jest równie piękna jak reszta kraju (co moim zdaniem nie często się zdarza).