Loading

Jesień w arboretum

Styczeń 2016

Jesień w arboretum

Ponieważ na zewnątrz jest zimno, a śniegu wciąż nie ma i wszystko wygląda szaro, warto powspominać jak pięknie było jesienią 🙂 Zapraszam Was na spacer po arboretum.

 

1 (2 of 15)

1 (10 of 15)

 

Dendrarium, bo tak inaczej mówi się na arboretum, jest swego rodzaju ogrodem botanicznym, w którym uprawiane i badane są głównie drzewa i krzewy. Jednym z najpiękniejszych dendrariów w Polsce jest Arboretum w Wojsławicach, o którym jeszcze nie raz będę Wam opowiadała.

 

1 (13 of 15)

 

Każdego roku we wrześniu w Arboretum organizowany jest Festiwal Traw i Kwiatów Jesieni. Jest to niezwykłe wydarzenie, które pozwala nacieszyć się pięknem polskiej złotej jesieni. W czasie festiwalu można podziwiać rozmaite trawy np.: rozplenice, miskanty, trzcinniki.

 

1 (3 of 15)

1 (4 of 15)

1 (5 of 15)

 

… a także owocujące krzewy oraz kwitnące o tej porze roku rośliny zielne np.: astry, ziemowity, róże, werbeny, zawilce.

 

1 (6 of 15)

1 (7 of 15)

1 (11 of 15)

1 (9 of 15)

 

Jesień w arboretum to także okazja do zobaczenia licznych strachów na wróble, które obecnie częściej spotkać można w bajkach niż w ogrodach i na polach. Strachy z Arboretum w Wojsławicach powstały w ramach konkursu plastycznego „Czereśniowe strachy” organizowanego przez dendrarium wraz ze Starostwem Powiatowym w Dzierżoniowie. Co najmniej metrowej wysokości strachy zostały wykonane przez mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego, świdnickiego i ząbkowickiego. Wszystkie są kolorowe, strojne i niezwykle przyjazne 🙂

 

1 (8 of 15)

1 (12 of 15)

 

Przygotujcie się bo w 2016 roku Festiwal ten odbędzie się 25 września. Warto tę datę już dzisiaj wpisać do kalendarza 🙂

 

1 (15 of 15)