Loading

Wrocław opanowały krasnale

Listopad 2015

Wrocław opanowały krasnale

We Wrocławiu nowe krasnale pojawiają się jak „grzyby po deszczu”. Obecnie jest ich już ponad 250, ale ciągle pojawiają się nowe. Nic więc dziwnego, że w mieście tym skrzaty mają nawet swoje święto. Festiwal krasnoludków obchodzony jest każdego roku we wrześniu.

 

1 (47 of 71)

 

Skrzaty ukrywają się w różnych miejscach, dlatego najlepiej szukać ich ze specjalną krasnalową mapą w rękach. Trzeba poświęcić wiele godzin i przejść niezliczoną liczbę kilometrów, aby zobaczyć je wszystkie. Mimo iż szukam ich systematycznie od ponad dwóch lat wciąż są takie, których jeszcze nie spotkałam. Jednakże moja dotychczasowa galeria jest już całkiem spora, dlatego czeka Was oglądanie wieeelu krasnalowych portretów.

 

1 (45 of 71)

 

Wrocławskie krasnale maja swoje tajemne życie. Jedne są zakochane i w ukryciu dają sobie buziaki, inne uwielbiają podróżować, jeszcze inne zafascynowane przyrodą dbają o nią i najbliższe otoczenie.

 

Wrocławskie krasnale 6

 

Krasnale zamieszkujące okolice Placu solnego upodobały sobie wspinanie,

 

Wrocławskie krasnale 1

 

a te sprzed Teatru Lalek całymi dniami puszczają statki i bawią się skąpane w kropelkach wody.

 

1 (6 of 71)

 

Są także krasnale, które najbardziej na świecie lubią leniuchowanie

 

Wrocławskie krasnale 3

 

… i takie, które kochają jedzenie.

 

Wrocławskie krasnale 4

 

Jedne ciężko pracują,

 

Wrocławskie krasnale 5

 

a inne oddają się wszelakim nałogom.

 

Wrocławskie krasnale 2

 

Jeśli chcecie poznać wszystkie sekrety wrocławskich krasnali, to koniecznie zajrzyjcie na poświęconą im stronę. Ja na 100% jeszcze nie raz zaproszę Was do ich tajemniczego świata 😉