Loading

Wrocławski street art

Listopad 2015

Wrocławski street art

Dopiero gdy zamieszkałam we Wrocławiu zaczęłam zauważać murale. Wcześniej malunki na ścianach kojarzyły mi się tylko z wandalizmem i raczej słabych lotów graffiti. Spacerując po mieście warto mieć oczy szeroko otwarte.

 

okno 2 (58 of 67)

 

Zgodnie z definicją z Wikipedii: Street art to dziedzina sztuki tworzona w miejscu publicznym, najczęściej „na ulicy” w formie bezprawnej ingerencji. Termin zawiera w sobie tradycyjne graffiti, lecz często jest użyty dla odróżnienia aktywności artystycznej w przestrzeni miejskiej od wandalizmu. Cóż… brzmi to dość szorstko, sucho i kompletnie nie oddaje prawdziwego artyzmu ulicznych dzieł sztuki.

 

street art

 

We Wrocławiu jest jedno miejsce, obok którego miłośnicy street artu nigdy nie powinni przechodzić obojętnie. Miejscem tym jest zaułek przy ul. Ruskiej. Znajduje się tutaj także Galeria Neonów, o której opowiem Wam przy najbliższej okazji. Tutejsze murale ciągle ewoluują. Jedne się pojawiają inne znikają, a jeszcze inne zmieniają swoje kształty. Można powiedzieć, że dzięki nim ściany tętnią życiem.

 

okno 2 (63 of 67)

 

okno 2 (60 of 67)

 

okno 2 (59 of 67)

 

okno 2 (62 of 67)

 

Spodziewajcie się, że niebawem powstanie kolejna galeria z nowymi wrocławskimi muralami 😉

 

okno 2 (64 of 67)