Prasa

21 06 2016

National Geographic Traveler

W najnowszym wydaniu magazynu National Geographic Traveler opublikowane są zdjęcia mojego autorstwa oraz Cousteau Films z pierwszego Festiwalu Podróżników National Geographic. Byliśmy oficjalnymi fotografami Festiwalu :) 

Festiwal odbył się 4 czerwca 2016 w Pałacu Kultury i Nauki w Kinotece.

Podczas pierwszej edycji Festiwalu Podróżników National Geographic Aleksandra Gumowska opowiadała o czarach na Wyspach Trobrianda, Małgorzata Szumska o wyprawie przez Rosję, a Andrzej Bargiel o swoim narciarskim projekcie Hic Sunt Leones.

Dla mnie główną "gwiazdą" tego spotkania była cudowna Elżbieta Dzikowska, która opowiedziała o życiu z legendarnym Tonym Halikiem.

Ponado Krzysztof Starnawski i Marcin Jamkowski opowiadali o nurkowaniu i podwodnym świecie, zato Sebastian Kawa wzniósł wszystkich ponad chmury opowieścią o lataniu szybowcem w Himalajach.

Niezwykle ciakwe było także spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim, który zachęcał do robienia zdjęć na własnym podwórku.

Odbyły się także spotkania z blogerami m.in.: Olą i Karolem z Busem przez Świat, Łukaszem Superganem, Patrykiem Świątkiem.

Dodatkową atrakcją były 4 projekcje filmowów dokumentalnych: „Badjao. Duchy z morza” (reż. Eliza Kubarska, opowieść o ludziach-rybach z Borneo), „Dwoje na K2” (reż. Dariusz Załuski, historia wyprawy na K2), „Sól ziemi” (reż. Juliano Ribeiro Salgado i Wim Wenders, portret fotografa Sebastião Salgado) i „Ludzie duchy” (reż. Martyna Wojciechowska i Marek Kłosowicz, opowieść o tanzańskich albinosach).