Prasa

10 12 2014

Panacea

W ostatnim w 2014 roku wydaniu magazynu Panacea opublikowany został artykuł mojego autorstwa pt.: "Zielona Wróżka z Pragi".

Opowiadam w nim o znanych zabytkach Pragi, lokalnej sztuce, a także o miejscach całkiem pomijanych przez większość turystów. Praga to miasto, w którym po prostu nie da się nudzić (nawet w czasie deszczu). Ilość fascynujących muzeów i cudownych kawiarenek przywraca o zawrót głowy każdego kto na zwiedzenie stolicy Czech ma tylko kilka dni.

Warto pamiętać, że Praga ma niezwykłą historię, która nierozerwalnie wiąże się z ziołami. Słynna Apteka Ditricha - Pod Złotą Kopułą czy Muzeum Alchemii to miejsca, których żaden miłośnik ziołolecznictwa nie moze pomiąć podczas wycieczki.    

Oczywiście w moim artykule nie mogło zabraknąć także opowieści o Zielonej Wróżce, czyli sławetnym Absyncie. Historia tego trunku jest niezwykła i śmiało można powiedzieć, że miała wpływ na całą Europę końca XIX wieku. Jednakże bez wyjaśnienia z jakego zioła wytwarza się ten alkohol i bez kilku zdań na temat jego właściwości tekst byłby nie pełny, w związku z czym zdradzam Wam również te tajemnice. 

 

Zapraszam do lektury:

Panacea nr. 4 (49) strony 26 - 27