Prasa

10 02 2015

Panacea

W pierwszy w 2015 roku wydaniu magazynu Panacea opublikowany został artykuł mojego autorstwa pt.: "Francuskie Alpy pachnące ziołami".

Opowiadam w nim o przyrodniczych atrakcjach Grenoble i jego okolic. Polecam miejsca, które mnie zauroczyły ze względu na swoje geologiczne i biologiczne piękno i różnorodność. Zachęcam też do tego, aby skosztować lokalnych rarytasów zaczynając od serów, poprzez oliwę z orzechów włoskich, a napachnącej pomarańczami briosz kończąc. Na koniec opowiadam o wspaniałych, leczniczych nalewkach (np. Chartreuse, Génépi, Suze) robionych na bazie ziół z alpejskich łąk. 

Podczas moich wielu pobytów w Alpach za każdym razem zachwycała mnie ich zmieniająca się przyroda. Jednakże nigdy nie zapomnę zapierającego dech w piersiach wrażenia, które wywarły na mnie kwitnące alpejskie łąki. Mnogość barw kwitnących kwiatów i ich urzekający aromat oraz gwar owadów sprawiły, że ostatecznie zakochałam się w górach. W Alpach Francuskich mieszkałam (z krótkimi przerwami) przez trzy lata. 

 

Zapraszam do lektury:

Panacea nr. 1 (50) strony 28 - 29