Prasa

12 06 2015

Premium

W najnowszym wydaniu magazynu Premium opublikowany został artykuł mojego autorstwa pt.: "Bali - milion odcieni zieleni".

Denpasar w czasie monsunu intensywnie pachnie biało-żółtymi kwiatami plumerii. Uwodzicielski zapach unosi się w powietrzu, wprowadzając ciało i duszę w stan równowagi. Właśnie tym spokojem i niesamowitym zapachem wita każdego przyjezdnego Bali. Denpasar jest największym miastem na wyspie i wraz z pobliską nadmorską miejscowością – Kutą – tętni gwarem i pulsuje tłumem turystów. Z tego powodu warto od razu udać się do poło- żonego pośród zielonych pól ryżowych Ubud. Trudno opisać słowami cudowną atmosferę tego miejsca. Ubud to miasto artystów i mekka ludzi sztuki z całego świata. Nic dziwnego, że właśnie tutaj co roku odbywa się festiwal pisarzy. Trudno byłoby znaleźć drugie miejsce na ziemi, które tak bardzo sprzyja kontemplacji, wewnętrznej zadumie i procesowi tworzenia. Na każdym kroku można tutaj spotkać lokalnych rzeźbiarzy, malarzy i mistrzów batiku (tradycyjnego indonezyjskiego sposobu farbowania tkanin). Myśl, że każdy Balijczyk jest uzdolniony artystycznie, nasuwa się tutaj sama, choć zapewne nie jest prawdziwa.

Bali jest prawdziwą perłą Indonezji i ma ogromnie wiele do zaoferowania. O tym co mnie urzekło w tym miejscu przeczytacie w artykule, gdyż Denpasar i Ubud to zaledwie początek cudownej przygody, którą można przeżyć na tej rajskiej wyspie.

 

Zapraszam do lektury:

Premium nr. 02/2015 str. 14 - 17